Data publikacji w serwisie: 16 kwietnia 2024 r.

Bezpłatna międzynarodowa szkoła letnia “In Between?”

Drodzy Studenci,

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w bezpłatnej międzynarodowej szkole letniej “In Between?”, która koncentruje się na badaniu terenów pogranicznych we współczesnej Europie oraz ich skomplikowanej historii i pamięci.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-13 września 2024 r. w Polsce, Estonii i Finlandii. Program szkoły letniej obejmuje warsztaty z historii mówionej, nagrywania dźwięku i tworzenia podcastów. Po warsztatach uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które odwiedzą estońsko-fińską granicę morską lub Mazury. Podczas tygodniowych wyjazdów studyjnych będziecie mieli okazję poznać historię i wyjątkowość regionów, brać udział w wycieczkach z przewodnikiem, spotkać się z lokalnymi ekspertami i przeprowadzić wywiady z mieszkańcami. Wasze odkrycia i doświadczenia będziecie mogli następnie przedstawić w formie krótkiego podcastu artystycznego.

Zachęcamy do aplikowania, szczególnie studentów kierunków humanistycznych i artystycznych, w wieku od 18 do 26 lat.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdziecie w załączniku oraz na naszej stronie internetowej:

Załącznik EN