1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 13 paźdzernika 2022 r.

Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM (21 października b.r.)

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. To często stan ulotny, mający bardzo zindywidualizowany charakter.

Chociaż równowadze psychicznej poświęca się tak wiele publikacji, często zapominamy by zadbać o ten aspekt naszego zdrowia. Ponadto, pandemia COVID-19 spowodowała globalny kryzys w tym obszarze, ale jednocześnie uświadomiła nam jak ważna jest dbałość o psyche.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników oraz studentów UAM, Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizują w piątek 21 października br. wydarzenie Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego.

Warsztaty, wykłady oraz zajęcia sportowe będą odbywać się na kampusach Morasko i Szamarzewo, obiektach sportowych UAM oraz Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu przez cały dzień.

By umożliwić jak najszerszy udział w wydarzeniach Jej Magnificencja Rektor zdecydowała o ogłoszeniu 21 października dniem rektorskim. Pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi także mogą skorzystać z bogatej oferty wydarzeń w czasie pracy za wiedzą przełożonych.

Rejestracji na wybrane zajęcia w Poznaniu należy dokonać tu, a na zajęcia na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym w Kaliszu tu. Poniżej dostępna jest instrukcja zapisów krok po kroku oraz program warsztatów i wykładów – w celu wyświetlenia wszystkich spotkań należy kliknąć na wybrany załącznik.

Zapisy trwają do środy 19 października do godz. 12 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc. 

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty zajęć i zadbania o swoją zdrową głowę!

Zobacz jak się zapisać / Pobierz programy