1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 12 maja 2023 r.

Staże im. Roberta Schumana w Parlamencie Europejskim

Szanowni Państwo,

informujemy, że Parlament Europejski otworzył zgłoszenia na zbliżającą się sesję staży im. Roberta Schumana, która rozpocznie się w październiku 2023 r. w Parlamencie Europejskim. Kandydaci są proszeni o zgłaszanie się w dniach od 1. do 31. maja 2023 r. Jesteśmy pewni, że oferowane przez nas staże mogą być interesujące dla Państwa studentów i absolwentów.

W tym roku po raz pierwszy oferujemy staże w Dyrekcji ds. Tłumaczeń Pisemnych dla osób posługujących się językiem ukraińskim.

Staże im. Roberta Schumana trwają pięć miesięcy i mają na celu umożliwienie kandydatom zapoznania się z pracą w Parlamencie Europejskim na szczeblu instytucjonalnym. Są one oferowane osobom, które:

•         do chwili rozpoczęcia stażu ukończyły przynajmniej 18 lat,

•         uzyskały dyplom ukończenia studiów wyższych,

•         nie pracowały dłużej niż dwa kolejne miesiące w żadnej instytucji i żadnym organie UE,

•         spełniają wymogi językowe (proszę sprawdzić kryteria stażu).

Służby tłumaczeniowe Parlamentu Europejskiego oferują możliwości w zakresie tłumaczeń, ale także podcastów audio, napisów, komunikacji, terminologii i informatyki!

W załączeniu znajdują się ulotki w języku angielskim, polskim i ukraińskim, ze wszystkimi informacjami na temat staży w służbach tłumaczeniowych Parlamentu Europejskiego oraz instrukcjami dotyczącymi składania wniosków.

Potencjalni kandydaci są również proszeni o zapoznanie się z następującymi postami na naszych portalach społecznościowych:

·         Facebook

·         Instagram

·         Twitter

·         LinkedIn

Z przyjemnością informujemy również, że 11. maja odbędzie się sesja informacyjna. Przedstawimy program staży im. Roberta Schumana i odpowiemy na wszystkie pytania kandydatów:

Materiały promujące i linki:

·         Facebook and Live link

·         Instagram

·         Twitter

·         LinkedIn and Live link

·         Youtube live link

INFO PL

INFO UKR