1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 13 lipca 2023 r.

Konkurs

Sprawozdanie z uroczystego zakończenia Konkursu na najlepszy scenariusz teledysku do piosenki w języku obcym pod patronatem Prodziekana Wydziału Neofilologii Prof. UAM dra hab. Andrzeja Narlocha

            Dnia 16 czerwca 2023 roku na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu na najlepszy scenariusz teledysku do piosenki w języku obcym, który został objęty honorowym patronatem Prodziekana Wydziału Neofilologii Profesora UAM dr hab. Andrzeja Narlocha.  

Głównym zadaniem uczestników konkursu, który przybrał charakter międzynarodowy, było stworzenie scenariusza teledysku do piosenki „Kanikuly” zespołu Code Red (https://www.youtube.com/watch?v=aaE2bGLEw2I). Została ona wybrana przez studentów uczelni organizującej konkurs na drodze tajnego głosowania.

            Głównymi celami konkursu było zachęcenie studentów do twórczego działania, rozwój ich kreatywności, a także kształcenie kompetencji pisania dłuższych wypowiedzi w języku obcym. Dzięki połączeniu dwóch form sztuki jakim jest piosenka i słowo pisane uczestnicy z ogromną przyjemnością stworzyli różnorodne i niepowtarzalne scenariusze, stając do potyczek o pierwsze miejsce.

            W konkursie wzięli udział studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Polska), Uniwersytetu Łódzkiego (Polska), oraz Uniwersytetu im. Konstantyna Filozofa w Nitrze (Słowacja). Dzięki wytężonej pracy uczestników, na ręce jury spłynęły prace nieprzeciętne, oryginalne i niesamowicie kreatywne, co tylko utrudniło wybór zwycięzców. Dlatego też członkowie jury jednogłośnie zdecydowali nagrodzić wyróżnieniem jedną pracę, odznaczjącą się nieoczywistą formą i wyłonić trzech głównych zwycięzców konkursu.  

Podczas uroczystej ceremonii oficjalnego ogłoszenia wyników organizatorzy, członkowie jury, oraz uczestnicy z trzech Uniwersytetów mieli okazję we wspólnym gronie, pod jednym hasłem „Przekujmy kreatywność w radość!”, odświętować zakończenie wydarzenia.

Laureatami konkursu zostali:

Zapraszam serdecznie do zaczytania się w pracach konkursowych naszych laureatek.

mgr Weronika Jeleńska
Koordynator konkursu i członek jury