1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 8 grudnia 2023 r.

Stypendia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dla kandydatów do College of Europe

Drodzy Studenci,
prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dotyczącą naboru na studia w College of Europe. Zgłoszenia są przyjmowane do 16.01.2024r.


Szanowni Państwo,
w związku z trwającym obecnie naborem na studia w College of Europe w Natolinie, międzynarodowej uczelni mającej siedzibę w Warszawie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zwraca się z uprzejmą prośbę o przekazanie informacji o tej rekrutacji Państwa studentom.

College of Europe, utworzone w 1949 r. z inicjatywy Kongresu Haskiego to renomowana uczelnia prowadząca pomagisterskie studia europejskie. Ideą założycielską było powołanie instytucji, w której absolwenci uczelni wyższych z wielu krajów będą studiować i mieszkać razem przygotowując się do zadań związanych ze współpracą i integracją państw Europy. Od 1992 r. College of Europe działa również warszawskim Natolinie, gdzie oferowany jest program Advanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies: Internal and External Dimensions of the European Union, stanowiący spersonalizowane, międzykulturowe doświadczenie edukacyjne. Co roku blisko 120 studentów z ponad 30 krajów świata poznaje Unię Europejską w jej różnych aspektach i pod okiem światowej sławy naukowców oraz ekspertów z 25 państw zgłębia problematykę najważniejszych wyzwań stojących przed Europą w XXI wieku: geostrategii, bezpieczeństwa, transformacji klimatycznej, energetycznej oraz cyfrowej, migracji, relacji między religią a polityką, a także współczesnej roli i działania mediów.

Od początku istnienia College of Europe w Natolinie Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oferuje polskim studentom stypendia, które niemal zawsze przypadków pokrywają całkowite koszty studiów (27 000 EUR), włącznie z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem na terenie kampusu. Spośród kandydatów z Polski przyjmowani są absolwenci studiów magisterskich (lub posiadacze innego dyplomu wartego co najmniej 240 punktów ECTS), jak również osoby z doktoratem. Kandydaci mogą aplikować już na ostatnim roku poprzednich studiów. Więcej informacji na temat procesu rekrutacji i stypendiów MSZ RP dla polskich kandydatów można znaleźć na stronie Akademii Dyplomatycznej MSZ: https://www.gov.pl/web/akademiadyplomatyczna/kolegium-europejskie-college-of-europe

Więcej informacji oraz elektroniczny formularz aplikacyjny znaleźć można na stronie www.coleuropenatolin.eu.


W załączniku znajdą Państwo gotowy zestaw narzędzi komunikacyjnych do wykorzystania w mediach społecznościowych (Communication Toolkit), a pod tym linkiem mogą Państwo pobrać materiały audiowizualne do wykorzystania w postach publikowanych w serwisach społecznościowych, jak również broszurę College of Europe in Natolin:

College of Europe in Natolin – Communications Toolkit

Załączamy ponadto treść ogłoszenia do publikacji na stronach internetowych lub wysłania do odbiorców za pośrednictwem list mailingowych.

Z góry uprzejmie dziękujemy za przekazanie tych informacji Państwa studentom. Wierzmy, że w College of Europe – unikalnej, międzynarodowej instytucji edukacyjnej – nie powinno zabraknąć studentów z Polski.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z College of Europe w Natolinie pod adresem: contactnatolin@coleurope.eu

Dodatkowy załącznik