1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 21 maja 2024 r.

Wołodymyr Zełenski – polityk wielu przemian (Podcast „Tu Dzieje się Nauka”)

Krzysztof Żerko i Dominika Borowska-Dobrowolska, studenci UAM, zbadali przemiany medialnego wizerunku prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w kilku krajach Europy. O efektach tych badań można posłuchać w jednym z najnowszych odcinków podcastu „Tu Dzieje się Nauka”.

Adekwatne do tematu połączenie kompetencji młodych badaczy – Krzysztof studiuje na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, zaś Dominika na Wydziale Neofilologii UAM – zaowocowało wielowątkową analizą ukraińskiego polityka. Przekonajcie się, co i w jaki sposób kształtowało społeczny odbiór jednej z najważniejszych postaci naszej części Europy!

https://www.youtube.com/watch?v=Gp7qtcg9sFQ

Zachęcamy również do zapoznania się z pracą opublikowaną w czasopiśmie „Refleksje”, w ramach której studenci dokonują analizy artykułów z wybranej prasy ukraińskiej („Ukraińska Prawda”), rosyjskiej („Izwiestia”) i niemieckiej („Frankfurter Allgemeine Zeitung”) w kontekście ewolucji wizerunku Wołodymyra Zełeńskiego: „Ewolucja wizerunku Wołodymyra Zełeńskiego w prasie ukraińskiej, rosyjskiej i niemieckiej (na wybranych przykładach)” (.pdf)


Partnerem technicznym podcastu „Tu dzieje się nauka” jest Wydział Filozoficzny UAM. Nagrania finansowane są ze środków “Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Projekt koordynuje dr Mariusz Szynkiewicz – uniwersytecki koordynator ds. kół naukowych.

Śledź podcast „Tu dzieje się nauka” w mediach społecznościowych i na platformach streamingowych:

Facebook – https://www.facebook.com/tudziejesien…
Instagram –  https://www.instagram.com/tudziejesie…
Spotify – https://open.spotify.com/show/1tVXX5B…
Castbox – https://castbox.fm/channel/id5374869
Google Podcasts – https://podcasts.google.com/feed/aHR0…