XIII Warsztaty dla nauczycieli języka rosyjskiego

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejną edycję Warsztatów dla Nauczycieli Języka Rosyjskiego.

Przeprowadzenie Warsztatów planowane jest w trybie zdalnym za pośrednictwem MS TEAMS.

XIII

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI JĘZYKA ROSYJSKIEGO
16 LISTOPADA 2021 R. (WTOREK) GODZ. 11.00-14.00.

ROZWIJANIE SPRAWNOŚCI CZYTANIA NA LEKCJACH JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Nauka czytania w języku obcym realizuje jednocześnie dwa cele – doskonalenie techniki czytania oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Główna trudność wiąże się z tym, iż uczniowie powinni osiągnąć zadowalający stopień umiejętności czytania w dość krótkim czasie. W procesie nauczania czytania w języku obcym (w tym rosyjskim) nauczyciel musi znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Jak osiągnąć płynność, poprawność i biegłość w czytaniu? Jak optymalizować proces nauczania czytania? Jak zmotywować uczniów do czytania tekstów w języku obcym? Jakie teksty najlepiej wybrać do nauki czytania w języku rosyjskim? Jak uatrakcyjnić naukę czytania?

Właśnie te kwestie zostaną poruszone podczas warsztatów dla nauczycieli języka rosyjskiego organizowanych przez Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

(dr Olga Makarowska)

Zgłoszenia udziału należy przesłać do 15 października 2021 roku na adres mailowy organizatora Warsztatów: dr Wojciech Kamiński kawo@amu.edu.pl

Uczestnicy Warsztatów otrzymają odpowiednie zaświadczenie o uczestnictwie.

Ankieta zgłoszenia udziału – w załączeniu

Program warsztatów

Adres pocztowy Instytutu: