Data publikacji w serwisie: 3 stycznia 2024 r.

Zaproszenie na wykład Alexander Etkind, 11.01. 2024 r.

Drodzy Studenci,

zapraszamy na wykład prof. Alexandra Etkinda, który odbędzie się 11.01.2024r. Poniżej dokładne informacje odnośnie wykładu.

Zbliża się  kolejny wykład z serii w ramach Programu IAS Invited Lecture Series in History. Przypominam, że seria została zaplanowana pod tytułem  Studies of Eastern Europe and the Post-Soviet Area i będzie realizowana w semestrze zimowym w 2023/ 2024 roku.

Mam ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na drugi wykład – naszym Gościem będzie prof. Alexander Etkind, profesor Central European University z Wiednia.

Wykład odnoszący się do ostatnich badań Profesora pod tytułem

“Stopmodernism: Russia’s War against Modernity”

odbędzie się 11 stycznia 2024 r. w sali 3. 130 Collegium Historicum (II piętro) o godzinie 12:30 – 14:00 (w języku angielskim).

Najnowsza publikacja ukazała się pod tytułem: Russia against Modernity, Polity Press 2023.

Profesor Alexander Etkind jest przedstawicielem Departamentu Stosunków Międzynarodowych CEU. Wcześniej wykładał w Europejskim Instytucie na Uniwersytecie we Florencji (2013-2022), na Uniwersytecie Cambridge (2004-2013) oraz na Uniwersytecie Europejskim w Sankt Petersburgu (1999-2004). Doktoratu z rosyjskiej historii kultury obronił w Helsinkach (1998). Jego obecne zainteresowania dotyczą politycznych aspektów antropocenu, globalnej dekarbonizacji i bezpieczeństwa w Europie Wschodniej. W przeszłości zajmował się również studiami nad pamięcią, europejską historią intelektualną, imperiami i dekolonizacją oraz różnymi aspektami rosyjskiej historii.

Autor licznych publikacji m.in.

Eros of the Impossible. The History of Psychoanalysis in Russia (Westview Press 1996); Internal Colonization: Russia’s Imperial Experience (Polity Press 2011);
Warped Mourning: Stories of the Undead in the Land of the Unburied (Stanford University Press 2013);
Roads not Taken. An Intellectual Biography of William C. Bullitt. (Pittsburgh University Press 2017);
Nature’s Evil: A Cultural History of Natural Resources (Polity Press 2021).

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w wykładzie.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: https://ir.ceu.edu/people/alexander-etkind-0